» Utylizacja aut przez złomowanie 
- Złomowanie samochodów
- Złomowanie wózków widłowych
- Złomowanie ciągników rolniczych
- Złomowanie sprzętu budowlanego

 
     
 
   
  Zasada autoskup Poznań

Wiele pojazdów nie jest jeszcze "gotowych" na odsprzedaż do złomowiska. Na nie przyjdzie oczywiście pora ale zawsze warto sprawdzić czy auto po niewielkim remoncie lub wiekszej renowacji nie nadaje się do dalszej eksploatacji na drodze. Większe doświadczenie korzystania z aut jakie mają właściciele firm transportowych powoduje, że np. samochody dostawcze, transportowe busy itp są wykorzystywane niemal do samego końca swoich mozliwości. Remonty karoserii, remonty kapitalne silników, stałe reperacje i serwisowanie powodują, że widzimy niekiedy, nawet i na ulicach Poznania przechodzone pojazdy starej daty, które wożą nadal towary lub transportują ludzi na krótkich miejskich odcinkach.


Właścicielom prywatnych aut brakuje często cierpliwości i wiedzy na temat tego co można zrobić ze starym autem. Oczywiście mało komu przychodzi do głowy by stało się ono autem zabytkowym. Nato zwykle brak pieniedzy i miejsca w dobie gdy w rodzinie jest już 2 - 3 samochody w ciagłym użyciu. 


W Poznaniu można skorzystać z oferty jaką daje firma Zasada Skup Aut gdzie główną zaletą jest rzeczowa informacja o rynkowej wartości samochodu, możliwych opcjach zagospodarowania takiego auta ( odkup, zamiana, sprzedaż, złomowanie, kasacja, sprzedaż na części, oddanie w leasing, remont kapitalny , naprawa blacharki ) . Na podstawie oceny rzeczoznawcy samochodowego jesteśmy w stanie podjąć racjonalna decyzję: czy auto naprawiać, czy to się po prostu opłaca? Czy auto odsprzedać lu zezłomować. Każda taka opcja jest lepsza niż stojący na podwórku grat, z którego nie ma pożytku.


Dodatkowym aspektem jest tutaj kwestia przepisów i wymaganych dokumentów. O ile zdezelowane i zdekompletowane pojazdy podlegają recycligowi na podstawie przepisów o zagospodarowaniu odpadów, uszczegółowion jeśli chodzi o kasację aut o tyle samochody na chodzie muszą posiadać karte pojazdu, badanie techniczne i dopuszczenie do ruchu. W przypadku odsprzedazy nie na złom auto powinno mieć dokumenty, dowód rejestracyjny, ubezpieczenie itp pozwalajace na płynne mozliwości uczestnictwa w ruchu kołowym. 
     
   
 
licznik odwiedzin - 788004        | mapa strony | © 2009-2011 Utworzono w systemie darmowe strony TopCMS