» Utylizacja aut przez złomowanie 
- Złomowanie samochodów
- Złomowanie wózków widłowych
- Złomowanie ciągników rolniczych
- Złomowanie sprzętu budowlanego
 
     
 
   
  Kasacja i skup

W całej swojej masie, wszystkich pojazdów nowoprodukowanych, użytkowanych, kończących użytkowanie i wycofanych z eksploatacji, można śmiało wskazać że przybywa ich liczba. W miarę postępu uprzemysłowienia i wzrostu stopy życiowej chcemy mieć coraz więcej samochodów i dwa lub trzy auta w rodzinie nie jest już dziwactwem ale efektem dobrobytu ekonomicznego.
Razem z tymi korzyściami i przywilejami jeżdżenia po coraz lepszych drogach i autostradach otrzymujemy także i nowe obowiązki. Podobnie jak z każdą sprawą odpowiedzialni ludzie zajmują sie również ujemnymi skutkami swojego bytu. W tym przypadku chodzi o zagwarantowanie, że góry złomu i innych materiałów jakie powstają wraz końcem używania auta nie będą stanowiły pasma trujących gór welkości Himalajów. Do tego każdy pojazd to źródło odpadów takich jak: oleje, paliwa, szkło, tworzywa sztuczne, płyny elektrolitów z akumulatorów, trujący ołów z baterii, smoły, gumy z uszczelek i opon. Żadna społeczność, która mieni się cywilizowaną nie może pozwolić sobie na niekontrolowane zasoby złomu i innych materiałów pochodzących ze starych aut.


Dwie branże w rezyclingu motoryzacyjnym, które ze sobą współdziałają
Pierwszą są skupy aut wyszukujące stare lub uszkodzone modele aut, samochody po wypadkach, auta niedopuszczone do ruchu ze względu na braki dokumentacji, auta do remontów, dawcy części, auta porzucone na parkingach, auta do złomowania, auta po pożarach i pojazdy z powodzi oraz samochody, których właściciele chca sie szybko pozbyć. Aktywne poszukiwanie takich pojazdów w celach handlowych prowadzi często do zagospodarowania auto-złoma w taki sposób, że część materiałów i części mechaniczne zostaną zpowrotem wykorzystane i nie trafią na złom.


skup PoznańDruga zaś to kasacja aut utulizująca tzw "ciężkie przypadki" poprzez rozbiórkę, demontaż pojazdu i dokonanie fachowo przetworzenia wszystkich elementów ze szczególnym uwzględnieniem części metalowych, które jako złom trafią do huty na przetopienie. Złomowanie samochodów jest regulowane przepisami i musi odbywac się w certyfikowanych warsztatach kasacji pojazdów.Dzięki tym dwóm rodzajom podmiotów, handowym i usługowym właściciele starych lub uszkodzonych aut nie muszą sie martwić o to że za porzucenie pojazdu otrzymają karę administracyjną.

Auta do kasacji foto Poznań


 
     
   
 
licznik odwiedzin - 788010        | mapa strony | © 2009-2011 Utworzono w systemie darmowe strony TopCMS