» Utylizacja aut przez złomowanie 
- Złomowanie samochodów
- Złomowanie wózków widłowych
- Złomowanie ciągników rolniczych
- Złomowanie sprzętu budowlanego
 
     
 
   
  Utylizacja aut przez złomowanie

Omówimy teraz kwestię utylizacji różnych rzeczy w tym utylizację czyli złomowanie aut. Przepisy o ochronie środowiska mówią bardzo wiele na temat gospodarki odpadami uregulowania dotyczące ochrony środowiska i utylizacji odpadów są bardzo szeroko opisane w wielu ustawach ustawy te przepisach szczegółowych obejmują wszelkie kwestie związane ze składowaniem śmieci, składowanie odpadów, przewożeniem śmieci, kontenerowaniem śmieci, sortowanie śmieci oraz recyklingiem przetwarzanie odpadów.


Recykling jest bardzo efektywną metodą na prawidłową gospodarkę materiałową gospodarkę materiałami bowiem dzięki recyklingowi odzyskuje się bardzo wiele surowców które potem można przetwarzać i ponownie wykorzystywać w produkcji. Przykładowo jeżeli chodzi o samochody recykling jest bardzo bogaty w efekty ze względu na różnorodność części i podzespołów wykonanych z bardzo wielu różnych materiałów.


Przepisy o ochronie środowiska regulują składowanie starych akumulatorów regulują także bardzo dokładnie opisują w jaki sposób należy postępować przy recyklingu akumulatorów zużytych baterii.  Dawniej akumulatory z samochodów ciągników akumulatory przemysłowe i baterie trakcyjne pochodzące z wózków widłowych pojazdów służących w fabrykach były demontowane bezpośrednio ręcznie i odzyskiwanie z nich na przykład z ogniw.


Ponieważ ołów jest pierwiastkiem bardzo szkodliwym nie może być składowany w środowisku nie może być porzucony bez opieki zatopiony na przykład z wodach terytorialnych rzekach i jeziorach lub porzucony w lesie dlatego ponieważ stanowi ogromne zagrożenie dla środowiska.  Akumulatory dzisiaj są strzępione kruszony na bardzo drobne części poniżej 10 milimetrów drobna odpadki są następnie sposób chemiczny oczyszczane i magnetyczny pozbawiony części metalowych namagnesowanych a sposób chemiczny X traktowane są pozostałe elementy z których wytwarza się na przykład pianki poliuretanowe.


Przykład utylizacji akumulatorów samochodowych pochodzących ze złomowiska z auto złomu kasacja samochodów to tylko drobna część recyklingu samochodów czyli tego co wykonuje się w punkcie złomowania aut w Kolejnym elementem jeśli chodzi o odzyskiwanie materiałów z samochodów pojazdów jest kwestia odzysku i recyklingu szkła.


Opony samochodowe to kolejny elementów samochodu składowanie opon bezpośrednio w środowisku miejscach do tego nieprzeznaczonych podlega karze nie wolno wyrzucać zużytych opon które mają odpowiednio określone rozmiary w dowolne miejsce ani do zbiorników wodnych ani pozostawiać je na przykład w lesie opony mogą być skutecznie przetwarzane poddane recyklingowi i dlatego nawet pomimo jeśli są one bardzo bardzo zniszczone nie nadają się do użytku należy opony przeznaczyć do kolejnego przetworzenia niektóre opony można bieżnikować to znaczy dodać dokleić niejako im nową warstwę gumy która bardzo skutecznie pozwoli na ponowne użycie tych opon.


Złom definicje i charakterystyka


Złom metalowy (metale żelazne)


Złom metalowy „magnetyczny”, czyli stale:


1)węglowe: blachy karoseryjne, elementy konstrukcji pojazdu, ramy siedzisk itp.


2)stopowe:   • chromowe odporne na korozję: wycieraczki, sprężyny, filtry paliwa, obejmy zaciskowe termostatów, tłumików i innych elementów układu wydechowego, elementów poduszek powietrznych, okucia pasów bezpieczeństwa, elementów zamków drzwi, kołpaków kół, elementów ozdobnych karoserii), 

  • chromowo-niklowo-molibdenowe, odporne na korozję: układy wydechowe - narażone na wysoką temperaturę, 

  • zaworowe: zawory wlotowe i wylotowe silnika 


 


Złom metalowy (metale nieżelazne)


Złom metalowy „niemagnetyczny”, czyli metale nieżelazne – tzw. metale kolorowe:  • stopy aluminium (głowice, bloki, tłoki, korpusy, elementy karoserii, elementy układu kierowniczego, felgi, pokrywy i wiele innych detali),

  • stopy magnezu (koła kierownicy,  elementy siedzeń, pokrywy rozrządu, różne korpusy           i wsporniki),

  • miedź (przewody elektryczne),

  • ołów i jego stopy (akumulatory i końcówki przewodów elektrycznych podłączanych do akumulatora),


  • cynk (zabezpieczenie przeciwkorozyjne blach karoseryjnych). 
     
   
 
licznik odwiedzin - 806961        | mapa strony | © 2009-2011 Utworzono w systemie darmowe strony TopCMS